PRZERWA NA CZYTANIE

Dnia 27 października 2021, w godzinach od  10.35 – 11.50 oddziały przedszkolne, uczniowie z klas I – VIII, nauczyciele i pracownicy Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Michalowie  przystąpili  do II MIĘDZYNARODOWEJ EDYCJI VI OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI „PRZERWA NA CZYTANIE – BICIE REKORDU W CZYTANIU NA PRZERWIE”. Akcja ta jest realizowana w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska Czyta Dzieciom”, a jej organizatorem jest Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim.           Akcja została wcześniej przygotowana i rozpropagowana. Wzięło w niej udział 111 czytających. Przedszkolakom i klasie I czytali nauczyciele i pracownicy. Pozostali uczniowie czytali sami książki wypożyczone z biblioteki szkolnej lub przyniesione z domu. Niestety w związku z sytuacją epidemiczną w naszej okolicy  i w szkole, nie wszyscy wzięli w niej udział. W akcji uczestniczyliśmy po raz pierwszy, ale nie ostatni.

Koordynatorem akcji była p. Barbara Typek