Bliskie spotkanie z… Duchem Bieluchem

W dniu 26 października 2021r. uczniowie klas IV, V i VII ZSP w Michalowie byli na wycieczce do Chełmie.

            Głównymi punktami wyjazdu było poznanie położenia i historii miasta Chełma oraz rekreacja w Chełmskim Parku Wodnym.
Wielką atrakcją miasta jest podziemna trasa turystyczna, podziemia kredowe, które ciągną się ok. 14 kilometrów pod starą częścią miasta. My przeszliśmy z przewodnikiem trasę ok. 2 km, poznając okoliczności powstania tych podziemi, jak również kilka chełmskich opowieści i  legend. Spotkaliśmy oczywiście Ducha Bielucha, który zapewnił nas o swojej przyjaźni. Kolejnymi atrakcjami było pływanie w Chełmskim Parku Wodnym, zabawa w kręgielni oraz sali bilardowej.
Z przyjemnością uczestniczyliśmy w warsztatach pieczenia pizzy.  Samodzielnie przygotowania i upieczona smakowała wyśmienicie.
Oprócz wrażeń przywieźliśmy z wycieczki trochę wiadomości, którymi dzieliliśmy się w czasie drogi powrotnej w ramach quizu.

A czy Ty wiesz???
Dlaczego w herbie Chełma jest biały niedźwiedź?
Dlaczego mieszkańcy dawnego Chełma kopali pod miastem głębokie piwnice i co z nich powstało?
Do czego wykorzystywana była w tym rejonie kreda?            

Jeśli nie wiesz, zgłoś się do uczniów klas IV, V i VII szkoły w Michalowie. Oni znają odpowiedzi na jeszcze więcej pytań dotyczących pięknego miasta Polesia Wołyńskiego – Chełma. Zapewniamy, że warto wybrać się w ten rejon naszego województwa.