Galerie

GALERIE

 • Zabawa andrzejkowa
  Galeria z zabawy andrzejkowej w szkole w Michalowie – 30.11.2023
 • Jesień gra na skrzypcach 2023
  Gdy za oknem szaro i smutno, poprawmy nastrój kolorami! Jesień nie musi być smutna. To pora roku pełna kolorów, spacerów w pogodne dni, ale również momentów zadumy i nostalgii. Do tej tematyki nawiązywały wiersze prezentowane podczas tegorocznego konkursu recytatorskiego  „Jesień gra na skrzypcach”, który odbył się 22 listopada, a jego organizatorem była pani Barbara Wójcik. Celem … Czytaj więcej.
 • 105 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości
  105. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości w naszej szkole uczciliśmy słowem i pieśnią. W żywej lekcji historii wzięli udział uczniowie i przedszkolacy. Najmocniej wybrzmiały pieśni żołnierskie z tamtego okresu. Poznaliśmy okoliczności powstawania pieśni towarzyszących obrońcom polskości oraz wspólnie je odśpiewaliśmy. W łączności z całym krajem zakończyliśmy okolicznościową uroczystość ” Mazurkiem Dąbrowskiego”.  Niech trwa pamięć o … Czytaj więcej.
 • Pasowanie pierwszoklasistów
  25 października w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Michalowie odbyła sie jedna z ważniejszych uroczystości szkolnych – „Pasowanie na ucznia”. W tym wyjątkowym dniu dzieciom towarzyszyli zaproszeni goście – Dyrektor Szkoły pani Joanna Pilat, nauczyciele, uczniowie klasy drugiej i trzeciej oraz rodzice. Przed publicznością dzieci zaprezentowały swoje umiejętności wokalne, recytatorskie, aktorskie, przygotowane pod kierunkiem pani … Czytaj więcej.
 • Podziel się książką
  Trwa akcja „Podziel się książką” Od kilku dni, w ramach „IX Noc Bibliotek” prowadzimy w szkole po raz kolejny akcję ”Podziel się książką”. Już dotąd udało nam się pozyskać od rodziców i uczniów 24 książki dla dzieci i młodzieży, które wzbogacą nasz księgozbiór. Wszystkim darczyńcom z całego serca dziękujemy!!! Książki nadal można przynosić do biblioteki … Czytaj więcej.
 • Dzień Nauczyciela
  Dzień Edukacji Narodowej – święto nauczycieli, wychowawców, pedagogów oraz wszystkich pracowników oświaty. Obchodzony jest w rocznicę powstania w 1773 roku, Komisji Edukacji Narodowej- pierwszego w Europie ministerstwa oświaty. W naszej szkole, jak każdego roku, ten dzień był wyjątkowy. Tego dnia przybył do naszej szkoły Pan Tomasz Zieliński – Poseł RP i wręczył czwartoklasistom laptopy. Uczniowie … Czytaj więcej.
 • Turniej Piłki Nożnej w Michalowie
  11 października 2023 w na boisku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Michalowie odbył się Gminny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora ZS-P w Michalowie. Skład naszej drużyny: Ryłło Piotr, Kurylak Antoni, Dębowski Antoni, Pachla Sylwester, Chudyga Filip, Zienkiewicz Kacper, Szewczuk Patryk, Mielniczuk Karol, Mroczka Błażej, Gielarski Jakub. Rozegrane mecze: Michalów – Wożuczyn 5:0 Rachanie – Michalów … Czytaj więcej.
 • IX Noc Bibliotek
  „IX Noc Bibliotek” ZSP w Michalowie Dnia 6.10.2023 r. w godz. 18.00 – 21.30, po raz VII , w Zespole Szkolno-Przedszkolnym Michalowie odbyła się ogólnopolska akcja „ Noc Bibliotek”, organizowana przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. I tym razem zainteresowani uczniowie i rodzice nie zawiedli, łącznie przybyło ich 54. Uczestnicy obejrzeli dwa filmy animowane, udostępnione przez organizatorów. … Czytaj więcej.
 • Gminny Turniej Piłki Nożnej w Wożuczynie
  29.09.2023 w Szkole Podstawowej w Wożuczynie odbył się Gminny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej w Wożuczynie. Po bardzo wyrównanej walce reprezentacja naszej szkoły w składzie: Dębowski A., Zienkiewicz K., Ryłło P., Szewczuk P., Kurylak A., Pokrywka S., Chudyga F., Pachla S., Mielniczuk K. Mroczka B. zajęła pierwsze miejsce.
 • Dzień Chłopaka
  5 października uczniowie naszej szkoły bawili się na dyskotece z okazji Dnia Chłopaka. Podczas zabawy odbyły się wybory „Super Chłopaka”. Tytuł ten przypadł w tym roku uczniowi kl. V – Igorowi Jani. Gratulacje!
 • Szachy
  3 października 2023 siedemnaścioro szachistów z ZSP Michalów uczestniczyło w turnieju szachowym o Puchar Prezesa Stowrzyszenia Rozwoju Lokalnego ,,Zamojszczyzna ” Posła Sławomira Zawiślaka. Zdobyliśmy trzy puchary. 1 miejsce w kat. Młodzików w grupie A zajęła trzecioklasistka Kornelia Ryłło, 3 miejsce w tej grupie zajęła pierwszoklasistka Karina Gniwek. Na podium na 3 pozycji uplasowała się w … Czytaj więcej.
 • Dzień Chłopaka w przedszkolu
  DZIEŃ CHŁOPAKA w naszym przedszkolu. 🩷 Były życzenia, prezenty i wspólna zabawa. 🩷 Wszystkiego najlepszego Chłopcy.
 • Warsztaty ornitologiczne
  25.IX.2023 roku uczniowie klas I-III naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach przyrodniczych zorganizowanych przez Lubelskie Towarzystwo Ornitologiczne w stacji Szostaki/Pukały gmina Łukowa. Uczniowie mieli okazję poznać wiele unikalnych gatunków ptaków oraz sposób ich obrączkowania. Na koniec warsztatów dzieci mogły pogłaskać i nakarmić przepiękne koniki polskie. Wycieczka była wspaniałą lekcją przyrody, która dostarczyła wielu ciekawych informacji i … Czytaj więcej.
 • Konkurs Poezji Patriotycznej
  22 września 2023 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rachaniach odbył się Konkurs Poezji Patriotycznej. Udział w nim wzięło 11 uczniów naszej szkoły . Byli to: Jagoda Michałuszko, Szymon Wasyluk, Zuzanna Kuśmierczuk, Wiktoria Cyc, Lena Grzesiuk, Busko Anna,Ryłło Kornelia,Swatowska Anna, Mroczka Błażej, Garbacz Natalia , Kijko Laura. Uczniowie zajęli czołowe miejsca i wyróżnienia . Ucz. … Czytaj więcej.
 • Sprzątanie Świata
  „ Sprzątanie świata łączy ludzi” Pod takim hasłem 22 IX 2023 uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do Akcji Sprzątania Świata. Uczniowie kl. I-VII zaopatrzeni w rękawice i worki sprzątali okolice szkoły oraz teren naszej miejscowości. Dzięki pięknej pogodzie akcja przebiegła szybko i sprawnie. Oby efekty naszej pracy pozostały na długo. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie.
 • Akademia – rocznica wybuchu II Wojny Światowej
  Wojna – niszczy i uśmierca Wojna – to łzy i cierpienie Wojna – czyni zamęt w ludzkich sercach Wojna – niesie zło, ból i nienawiść. W piątek, 1 września 1939 r. napaścią na Polskę Niemcy rozpoczęły trwający ponad 6 lat największy konflikt zbrojny w historii ludzkości – II wojnę światową. Pochłonęła ona ponad 60 mln … Czytaj więcej.
 • Co słychać w Korczynie i Bohatyrowiczach?
  Na to pytanie mogą udzielić odpowiedzi uczestnicy 12. edycji Narodowego Czytania 2023 w Szkole Podstawowej w Michalowie. Czytaliśmy „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej. Uczniów klas 4,5,6,7 wspierali stali goście: pan Wójt i pani Sekretarz Gminy Rachanie, ks. Proboszcz Parafii w Wożuczynie, pani Przewodnicząca Rady Rodziców, pani Dyrektor szkoły, nauczyciele. Wspólnie udało nam się przeczytać fragmenty opisujące … Czytaj więcej.
 • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/24
  4 września odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/24 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Michalowie. O godzinie 8:00, w sali gimnastycznej, została odprawiona msza na rozpoczęcie roku szkolnego. Przybyłych uczniów i rodziców przywitała nowa Pani dyrektor Joanna Piłat. Część artystyczną przygotowała Pani Organista z najstarszą klasą 7. W bieżącym roku szkolnym nie mamy klasy 8. 🙁 … Czytaj więcej.
 • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/23
  23 czerwca 2023r. w naszej szkole podsumowaliśmy rok szkolny 2022/23. Uczniowie wyróżnieni w nauce i sporcie otrzymali stypendia. Czworo najlepszych uczniów w nauce otrzymało również stypendia ufundowane przez fundację „Falków”. Tymi najlepszymi w nauce są: Anna Kurylak, Lena Tychlowiec, Piotr Ryłło, Emilia Kubecka Pożegnaliśmy również odchodzącą w tym roku na emeryturę naszą intendentkę Panią Małgorzatę … Czytaj więcej.
 • Egzamin na kartę rowerową
  6 czerwca 2023 roku w SZ-P w Michalowie odbył się egzamin na kartę rowerową, który składał się z części teoretycznej i praktycznej. Do egzaminu przystąpili uczniowie klasy 4 i trzech uczniów z klasy 5. Egzamin przeprowadzili: Katarzyna Organista i Marek Żółciński