Polonistyczne zabawy uczniów klas 4 – 7 w Dniu Języka Ojczystego. 

Po raz kolejny Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego obchodziliśmy, bawiąc się językiem i  jednocześnie ucząc się od siebie, wykorzystując różne formy. Nasze nauczycielki przygotowały językowe zadania. Trzy drużyny reprezentowały uczniów starszych klas, a pozostali, jako publiczność, odpowiadali na pytania, ale  także wykonywali zadania. Konkurencje polegały na poprawianiu błędów językowych, odpowiadaniu na pytania, układaniu zdań, rozszyfrowywaniu tytułów książek i nazwisk  językoznawców. Były też łamańce językowe.  Zaprezentowano fragmenty wypowiedzi profesorów Jana Miodka i Jerzego Bralczyka jako autorytetów w sprawach językowych. Nazwy drużyn nawiązywały do zasad pisowni przymiotników z cząstką nie: „Nieomylni”, „Nieroztropni”, „Niezależni”. Najlepszy wynik osiągnęła grupa „Nieroztropnych”: Ania K., Lena T., Jakub G., Antoni K. II miejsce „Nieomylni”: Jakub S., Filip Ch., Karol M., Antosiu D. III drużyna ” Niezależni”: Natalia W., Antoni D., Julia S., Marta B. Konkurencje i zabawy przebiegły w radosnej i twórczej atmosferze. Wszyscy, którzy czynnie włączyli się,  otrzymali kupony na oceny, bonusy i plusy j. polskiego. Uczniowie klasy 5 pismem ręcznymi wypisali wiersze ortograficzne Agnieszki Frączek. Organizatorkami językowego święta były panie Joanna, Aurelia i Barbara. Niektórzy pytali, czy powtórzymy wkrótce konkurencje? Wkrótce nie, ale za rok jak najbardziej. Dziękujemy i zapraszamy 😃🖐