Wycieczka do Izby Regionalnej w Wożuczynie

Dnia 21 września 2023 r. uczniowie klasy IV uczestniczyli w wycieczce integracyjnej do Wożuczyna. Odwiedzili Izbę Regionalną, gdzie poznali historię Wożuczyna i Wożuczyn Cukrowni, obejrzeli wystawy prezentujące dzieje tych wsi oraz twórczość Edmunda Monsiela i zdjęcia Feliksa Łukowskiego. Zobaczyli archiwalne zdjęcia obiektów już nieistniejących z terenu gminy, zabytki archeologiczne i etnograficzne. Eksponaty zgromadzone w Izbie wzbudziły wielkie zainteresowanie uczniów i opiekunów, przybliżyły lokalną historię. Ponadto uczniowie zwiedzili otoczenie kościoła i centrum Wożuczyna. W drodze powrotnej do szkoły, idąc starym nasypem kolejowym, poznali walory przyrodnicze stawów w Wożuczynie. Wycieczka zakończyła się wspólnym ogniskiem z pieczeniem kiełbasek.