Uczennice ZSP w Michalowie znają swój region!

Uczennice klasy VIII Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Michalowie: Emilia Sikora i Weronika Gozdek wzięły udział w I Międzygminny Konkursie Wiedzy o Mojej Małej Ojczyźnie, organizowanym przez Stowarzyszenie „Czajnia” z Tomaszowa Lubelskiego, w ramach realizacji projektu “Przywrócić nadzieję” w ramach Program NOWE FIO.

Konkurs odbył się 14.12.2022r. w Liceum Ogólnokształcącym im. bł.St.K.Starowieyskiego w Łaszczowie. Uczestniczyło w nim 22 uczniów ze szkół podstawowych (kl.VII i VIII) i ponadpodstawowych  z terenu 7 gmin: Łaszczów, Rachanie, Jarczów, Telatyn, Ulhówek, Tyszowce i Dołhobyczów. Zakres wiedzy obejmował treści z historii regionalnej, geografii, turystyki, historii sztuki, etnografii. Uczestnicy przez 45 min. pisali test wyboru.

Uczennice z Michalowa jako jedyne z gminy Rachanie brały udział w tym konkursie i osiągnęły sukces:

Emilia Sikora zajęła I miejsce i nagrodę 1500 zł.

Weronika Gozdek – II miejsce i nagrodę 1000 zł.

Ponadto uczennice zdobyły nagrodę do szkoły w postaci 14 książek regionalnych do szkolnej biblioteki. Do konkursu uczennice przygotowała Barbara Typek.

Kolejny taki konkurs już w przyszłym roku szkolnym!

B.Typek