Obchody Dnia Języka Ojczystego w Szkole Podstawowej w Michalowie

„Ucz się polskiego” pod takim hasłem przebiegały przypadające na 21 lutego obchody dnia poświeconego naszemu ojczystemu językowi polskiemu. Uczniowie w dwu grupach wiekowych I – III i IV – VIII wzięli udział w konkursach i zabawach językowych. Zadania ortograficzne, przysłowia, literatura, gramatyka, łamańce językowe, poprawianie błędów w wypowiedziach nie sprawiło uczniom trudności. W konkurencjach zmagały się po 3 drużyny czteroosobowe. Towarzyszyły im piosenki i doping publiczności, która również odpowiadał na pytania. Uczyliśmy się, bawiąc i bawiliśmy się, ucząc. Zwycięzców i uczestników wymieniliśmy na szkolnym FB.
              A czy Wy wiecie, która forma jest poprawna?
Przyszedłem czy przyszłem,  sweter czy sweter, cofać się do tyłu czy cofać, iść po najmniejszej linii oporu czy iść po linii najmniejszego oporu, ciężki orzech do zgryzienia czy twardy orzech do zgryzienia???
Jeśli wiesz, to brawo! Jeśli nie, to sprawdź! Zachęcamy do troski o nas język ojczysty.