Jesień gra na skrzypcach 2023

Gdy za oknem szaro i smutno, poprawmy nastrój kolorami! Jesień nie musi być smutna. To pora roku pełna kolorów, spacerów w pogodne dni, ale również momentów zadumy i nostalgii. Do tej tematyki nawiązywały wiersze prezentowane podczas tegorocznego konkursu recytatorskiego  „Jesień gra na skrzypcach”, który odbył się 22 listopada, a jego organizatorem była pani Barbara Wójcik. Celem konkursu była prezentacja i upowszechnienie żywego słowa, uwrażliwienie uczniów  na piękno barw jesiennego krajobrazu oraz popularyzacja polskiej poezji. Konkurs umożliwił dzieciom przeżywanie doznań artystycznych oraz uczył rywalizacji w przyjaznej atmosferze. Zmagania uczestników oceniało jury biorąc pod uwagę następujące kryteria: dobór repertuaru, pamięciowe opanowanie tekstu, interpretację tekstu, ogólny wyraz artystyczny.

W konkursie wzięły udział dzieci z przedszkola i uczniowie klas I –III.

Wyniki konkursu:

II miejsce – Kornelia Ryłło

III miejsce-  Laura Kijko

Wyróżnienie – Anna Busko

Laureaci oraz uczestnicy konkursu uhonorowani zostali dyplomami i nagrodami. Zgromadzona publiczność nagrodziła wszystkich występujących brawami.

Przedszkolakom i  uczniom serdecznie gratulujemy, a nauczycielom, którzy nie szczędzili czas  i wysiłku, aby przygotować uczniów do konkursu składamy serdeczne podziękowania. Dziękujemy za udział w konkursie i zapraszamy za rok.