18.09.2019 – XI powiatowy konkurs recytatorski poezji patriotycznej dla uczczenia 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej

18 września 2019 r. w Bibliotece Gminnej w Rachaniach odbyły się eliminacje 11 turnieju recytatorskiego poezji patriotycznej. Organizowała go Miejska Biblioteka w Tomaszowie Lubelskim.

Naszą szkołę reprezentowały Emilia Kubecka z klasy V, Zuzanna Tychlowiec oraz Paulina Piłat z klasy VI. Wszystkie recytatorki zakwalifikowały się do etapu powiatowego.
W etapie powiatowym 30 września w Miejskiej Bibliotece w Tomaszowie Lubelskim jury wysłuchało 71 recytatorów z klas IV – VIII.
Nagrodę i III miejsce w kategorii uczniów klas VI otrzymała Zuzanna Tychlowiec, za recytację ” Gawędy o miłości ziemi ojczystej” Wisławy Szymborskiej.
Paulina i Emilka zdobyły doświadczenie jako recytatorki, reprezentujące szkołę.
Gratulujemy.
Opiekunkami uczennic były panie Joanna Piłat i Aurelia Policzkiewicz.