Zdalne lekcje – zapraszamy na naukę on-line

Polecamy stronę ministerialną, gdzie można przerabiać materiały edukacyjne podzielone na klasy, dni i przedmioty.

Aby wejść na portal kliknij w obrazek

Poniżej linki do sprawdzonych stron z rzetelna wiedzą przekazywaną w przystępny a niekiedy humorystyczny sposób.

Tematy z informatyki dla uczniów klas V, VII i VIII. Proszę zajrzeć tu raz w tygodniu i zrealizować kolejny temat. W razie wątpliwości pisać na maila. Mój adres na stronie informatycznej.

Egzaminy próbne dla 8-klasistów przygotowane przez OKE z rozwiązaniami. Codziennie jeden egzamin. Dostępny również arkusz z prawidłowymi odpowiedziami. Serdecznie polecam! Własne tempo pracy, brak stresu, możliwość przypomnienia i utrwalenia wiedzy.

Epodreczniki.pl – materiały dla uczniów szkół podstawowych ze wszystkich przedmiotów. Możliwość zakładania klas i grup przedmiotowych. (funkcja w tej chwili nie do końca działa?)

Pi-Stacja – tu znajdziecie krótkie wideo-tutoriale matematyczne, obejmujące cały zakres podstawy programowej z matematyki dla szkoły podstawowej.

Khan Academy – krótkie filmy wyjaśniają poszczególne zagadnienia z zakresu matematyki, biologii, fizyki, chemii, sztuki czy programowania, które potem można przećwiczyć w zadaniach online. (wymaga logowania się).

Mówiąc inaczej – kanał YouTube o języku polskim i jego subtelnościach. (polecam – kapitalny kanał)

Dyktanda on-line – kolorowa i bardzo czytelna strona z dyktandami online.

Arlena Witt, której kanał na YouTube subskrybuje prawie pół miliona widzów, uczy języka angielskiego – gramatyki, słówek i omijania językowych pułapek.

BBC Learning English –  brytyjska telewizja publiczna BBC przygotowała mnóstwo materiałów do nauki języka – na wielu poziomach zaawansowania. Gramatyka, słownictwo, angielski praktycznie, angielski w minutę – do wyboru, do koloru i dla każdego coś fajnego.

Pan Belfer – wideo-lekcje chemii nagrane przez przebojowego nauczyciela Dawida Łasińskiego. Zgodne z podstawą programową. (Bardzo fajne i atrakcyjne)

Periodic Videos – po angielsku, ale fascynująco o pierwiastkach chemicznych. Każdy pierwiastek z układu okresowego ma tu swój osobny film. (Warto uczyć się angielskiego dla tych, którzy chcą wiedzieć więcej)

WF w domu – jedyna taka lekcja wychowania fizycznego. Jak przejdziesz całą grę zetrzyj pot z podłogi. Pamiętaj o higienie.

WF w domu film 1

WF w domu film 2

Jeszcze jedna propozycja do samodzielnych ćwiczeń w domu – polecam.

Zbiór linków dla zerówki i klas I-III

Platformy do ćwiczeń online – płatne

QuizMe – można wykorzystać do zabawy w sprawdzanie wiedzy z wielu dziedzin – m.in. geografii, astronomii, chemii, fizyki, języków (polskiego i obcych). To serwis pełen quizów, testów i łamigłówek.

Matlandia – dla uczniów klas 4-8. Ten serwis dostępny jest odpłatnie, roczny abonament to koszt 27 zł. Są tu rozmaite zadania dostosowane do podstawy programowej. Zaletą jest grafika i animacje.

Władcy Słów – taka Matlandia, tylko w zakresie języka polskiego. Dużo różnorodnych ćwiczeń online w ciekawej szacie graficznej. Roczny abonament to również 27 zł.

Histlandia – tego samego wydawcy, co Matlandia i Władcy Słów. 65 animowanych ćwiczeń uzupełniających z historii dla uczniów szkoły podstawowej.