4.09.2019 – V Noc Bibliotek w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Michalowie

V Noc Bibliotek w naszej szkole odbyła się 4 września 2019 r. w godz. 18.00-21.00. Uczestniczyło w niej 50 uczniów w wieku 6 – 14 lat oraz 13 rodziców.  

Po powitaniu wszystkich i słowach wstępu, rozpoczęliśmy wieczór wspólnym obejrzeniem filmu ”Ptyś i Bill”, który bardzo spodobał się uczniom i rodzicom. Po filmie, po krótkiej przerwie nastąpiło wspólne czytanie dla najmłodszych książeczki „Gang Świeżaków”, w czasie którego maskotki Świeżaków krążyły wśród zebranych. Następnie dla starszych uczniów czytaliśmy fragmenty książki E. Niziurskiego” Klejnoty śmierci, czyli klątwa awaramisów”. Czytali chętni nauczyciele, uczniowie i rodzice. Po kolejnej przerwie wszyscy rozwiązywali wielką krzyżówkę ze znajomości książek (głównie lektur), ułożoną przez bibliotekarkę, której hasło brzmiało tak jak hasło przewodnie tegorocznej Nocy Bibliotek, czyli: „znajdźmy wspólny język”. W trakcie czytania uczniowie leżeli na kocykach i poduszeczkach, a niektórzy – najmłodsi przysypiali zasłuchani, zwłaszcza że pora i nastrój temu sprzyjały.

Na zakończenie wszyscy uczestnicy dostali zakładki do książek i ekslibrysy do naklejenia na swoich domowych książkach oraz obejrzeli nowe książki pozyskane w tym roku szkolnym z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa i od organizatorów ogólnopolskiej akcji „Noc Bibliotek”.

Po raz kolejny akcja udała się, ale w tym roku frekwencja uczestników przerosła nasze oczekiwania! Cieszy fakt, że po raz pierwszy tak licznie przybyli rodzice, przyprowadzili swoje młodsze dzieci w wieku przedszkolnym i wspólnie ze swoimi pociechami wytrwali do końca, aktywnie włączając się w czytanie i rozwiązywanie krzyżówki. Była to więc wspólna chwila relaksu dla rodziców i dzieci, a przy tym promocja czytelnictwa dla różnej grupy wiekowej.

Relacje rodziców i uczniów po akcji były bardzo pozytywne. Jeden z przedszkolaków, uczestnik akcji, stwierdził że „było fajowo” .

Dziękujemy wszystkim za udział i aktywne zaangażowanie.

Zapraszamy na kolejną akcję za rok!

Koordynator akcji: Barbara Typek