Uczniowie z Michalowa w Górach Świętokrzyskich

„Poznaj Polskę” Uczniowie z Michalowa w Górach Świętokrzyskich

          W ramach programu MEN „Poznaj Polskę” ZSP w Michalowie zorganizował wycieczkę w Góry Świętokrzyskie. Odbyła się ona 28 i 29 kwietnia 2022 roku.

W programie znalazły się zabytkowe obiekty historyczni – geograficzno – przyrodnicze ciekawego regionu środkowej Polski: miasto Opatów z podziemną trasą turystyczną, Święty Krzyż – pobenedyktyński zespół klasztorny z relikwiami Drzewa Krzyża Świętego i przedchrzescijańskie obwałowania, rezerwat gołoborza na stokach Łysej Góry,  Zamek Królewski w Chęcinach, Jaskinia Raj, dworek Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku, pomnikowy dąb „Bartek” w Zagnańsku.

Udział w wyjeździe wzięło 45 uczniów klas IV, V, VII I VIII oraz troje opiekunów- wychowawcy klas. Dwudniowa wycieczka z noclegiem była wielką atrakcją dla uczestników. Na jej organizacje otrzymaliśmy 10 tyś dofinansowania ze wspomnianego programu MEN.

          Zachwyciły nas oglądane obiekt, toteż dołączamy kilka zdjęć.