Podsumowanie osiągnięć szachowych w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Michalowie w 2019 roku

Sekcja SKS sponsorowana jest przez Pana Wójta Romana Miedziaka i GOK Rachanie.

Zaczęliśmy od V Międzynarodowego Turnieju Memoriału Szymona Łuczki w Rachaniach z 2 lutego. Wystartowało 28 naszych szachistów, w tym 11 dziewcząt, wśród 110 szachistów, w tym 41 dziewcząt.  Puchary dla szachistów z Gminy Rachanie zdobyli nasi szachiści: Wiktoria Gremplica i Michał Barcicki. Najmłodsza szachistka z naszego Przedszkola – Julia Chudyga. W kategorii młodziczek II miejsce  zajęła Weronika Gozdek.

Rewelacyjnie spisali się nasi szachiści w Wojewódzkim Turnieju Szkół Podstawowych w Szachach o Puchar Lubelskiego Kuratora Oświaty  20 marca  w Szkole Podstawowej Nr 2 w Tomaszowie Lubelskim. Wystartowali szachiści z około 30 szkół województwa, w tym z 9 szkół w których prowadzę zajęcia szachowe.

I miejsce i Puchar Pani Kurator w kat. młodziczek w składzie: Lena Tychlowiec, Weronika Gozdek, Julia Gniwek.

III miejsce i puchar Pani Kurator w kat. juniorek młodszych w składzie : Nikola Jania, Aleksandra Budzyńska, Wiktoria Gremplica, Zuzanna Tychlowiec.

W Powiatowym Turnieju GP 2019 startowaliśmy systematycznie, na zakończenie roku szkolnego zdobyliśmy : puchar i cztery medale z nagrodami.

I miejsce i Puchar Powiatu – Zuzanna Tychlowiec – kat. juniorka młodsza.

II miejsce i srebrny medal – Emilia Sikora – młodziczka,

III miejsce i brązowy medal – Weronika Gozdek – młodziczka.

III miejsce i brązowy medal – Piotr Ryłło – młodzik.

W każdym tygodniu odbywały się turnieje o Puchary Wójta Rachań GP 2019, łącznie 33 turnieje w roku, startowało 33 szachistów.  Puchary na zakończenie roku szkolnego otrzymali:

Przedszkolacy: Puchary – Kornelia Ryłło, Karol Wiciejewski, Kacper Cichowlas, Karol Mielniczuk,  Medale złote – Jakub Gielarski, Szymon Wiśniewski, Medale Srebrne – Anna  Sioma, Stanisław Ważny, Gabriel Kuźniarski,  Medale Brązowe – Yelizereta Lakotij, Patryk Szewczuk, Szymon Truś, Filip Kniaź.

Młodzicy: Puchary – Lena Tychlowiec, Piotr Ryłło,  Medale srebrne – Weronika Gozdek, Kacper Zienkiewicz, Medale brązowe – Emilia Sikora, Julia Gniwek, Filip Chudyga, Aleksander Gniwek. Juniorzy młodsi: Puchary – Zuzanna Tychlowiec, Michał Barcicki, Medale Srebrne – Aleksandra Budzyńska, Dawid Krawczyk, Medale Brązowe – Nikola Jania, Wiktoria Gremplica, Dawid Jania, Wiktor Żero.

Dobrze zagraliśmy w Międzynarodowym TSz dla Dzieci i Młodzieży Puchar Roztocza – 23 listopada w SP 2 Tomaszów Lub. Dwa Puchary dla najmłodszych: Julia Gniwek -2011 rok, Gabriel Kuźniarski -2013 rok. Puchar za III miejsce wśród  młodziczek – Lena Tychlowiec, Puchar za III miejsce w kat. do 15 lat – Nikola Jania.

Rewelacyjnie zagrał Piotr Ryłło zdobywając II miejsce i Puchar w kat. do lat 8 wśród 14 rówieśników w Wojewódzkim Turnieju Mikołajkowym Młodych Talentów do 8 i 10 lat w Memoriale M. Łobejko w Starostwie Powiatowym w Lublinie 16 grudnia 2019 roku.

Szczegóły na: WWW.CHESSARBITER.COM.PL   /  /

Sędzia i Instruktor  Szachowy – Mieczysław Pszeniczka