Pasowanie na ucznia klasy I

Ślubowanie i pasowanie na ucznia to podniosłe i ważne wydarzenie w naszym szkolnym kalendarzu imprez. Tradycyjnie, jak co roku w październiku, uczniowie klasy pierwszej rozpoczęli uroczystość występem artystycznym. Z wielkim zaangażowaniem recytowali wiersze i śpiewali piosenki, zaprezentowali wiedzę i umiejętności, które zdobyli w pierwszym miesiącu nauki w szkole. Następnie złożyli uroczyste przyrzeczenie. Ślubowali być dobrymi uczniami i Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę i klasę, zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po ślubowaniu, aktu pasowania na ucznia   dokonał pan dyrektor Stanisław Ważny. Podczas ceremonii najmłodsi uczniowie otrzymali birety, oraz pamiątkowe dyplomy. Od tego momentu pierwszoklasiści zostali oficjalnie przyjęci w poczet uczniów naszej szkoły. Na zakończenie dzieci zostały obdarowane  prezentami od starszych kolegów z klasy II i III. Ten dzień na długo pozostanie w pamięci nas wszystkich. Pierwszakom życzymy dobrego, spokojnego roku szkolnego 2021/2022.