Noc bibliotek 2020

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Michalowie, w dniach 9 i 12.10.2020 odbyła się po raz kolejny akcja „Noc Bibliotek”. Ze względu na panującą w kraju pandemię, odbyła się ona  w czasie lekcji, w każdej klasie oddzielnie. Hasłem przewodnim tegorocznej akcji był „Klimat na czytanie”.

Uczniowie klasy I wysłuchali hiszpańskiej baśni o białym wilku i pasterce, z serii „Baśnie Europy” oraz wykonali ekologiczne, jednorazowe kubeczki z papieru. Uczniowie klasy II, III i IV (każda z klas osobno) obejrzeli film „Jakub, Mimmi i gadające psy”, udostępniony przez organizatorów akcji, propagujący zachowania proekologiczne. Pozostali czytelnicy z klas starszych otrzymali link do tego filmu i mogli go obejrzeć w domu, na swoich komputerach. Podczas przebiegu akcji w szkole zachowano wszelkie zasady bezpieczeństwa. Akcji „Noc Bibliotek” towarzyszyła ogólnopolska akcja „Podziel się książkami”, w czasie której zbierano książki do biblioteki szkolnej, akcja ta trwa nadal. Koordynatorem  obu akcji w szkole była p.Barbara Typek.