Dziesiąte Narodowe Czytanie. Czytaliśmy „Moralność pani Dulskiej”

Narodowe Czytanie 2021 w Szkole Podstawowej w Michalowie odbyło się 6 września 2021 r.

Poprzedziliśmy je przygotowaniem uczniów klas VII i VIII do odbioru książki, szkolnej tablicy informacyjnej, nagłośnianiem akcji oraz mini scenografią do wydarzeń sztuki.
Role główne i epizodyczne podjęli wybrani uczniowie oraz nauczycie. Pozwoliliśmy sobie na zabawę tekstem i grą. Nie zapominaliśmy o przesłaniu tej tragifarsy kołtuńskiej.
Z uwagi na ograniczenie wejść do szkoły nie zapraszaliśmy gości. Tradycyjnie na korytarzu szkolnym dostępna jest wystawa poświęcona autorce i książce. Chętni mogli i nadal mogą otrzymać pamiątkową pieczęć Narodowego Czytania 2021, tylko trzeba zgłosić się do p. A. Policzkiewicz lub p. J. Piłat.

W przyszłym roku wdzięczna lektura „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza. Liczymy na dużą grupę uczestników i dobrą zabawę.