Drodzy Uczniowie, Rodzice, Nauczyciele, Pracownicy i Przyjaciele Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Michalowie.

Miniony rok nie należał do łatwych. O ile dotychczas każdy rok szkolny był przyjemną wędrówką po równinach, o tyle w tym roku przyszło nam wspinać się po stromych szczytach. To była naprawdę trudna podróż. Podróż pełna wyzwań, chwil zwątpienia i nieprzyjemnych niespodzianek. Każdy z nas zmagał się z własnymi słabościami, przezwyciężając lęk, zmęczenie i zniechęcenie.

Dziś, stojąc u kresu tej wspinaczki, możemy z dumą spojrzeć w dół, na przebytą drogę, na wszystko, czego udało się nam dokonać. Pamiętajcie, że im trudniejsza trasa, im wyższa góra, tym piękniejsze widoki i większa satysfakcja z dokonania czegoś, co początkowo wydawało się niemożliwym.

Nie było łatwo, jednak daliśmy radę – nie poddaliśmy się. Chciałbym podziękować każdemu z Was za trud i zaangażowanie włożone w naukę.

Teraz przyszedł czas wytchnienia, czas na zasłużony odpoczynek. Wyjdźcie z domu, wyłączcie komputery, tablety, telefony, już zbyt długo oglądaliście świat przez szklany ekran. Cieszcie się letnim słońcem, ciepłym wiatrem smagającym twarz, chłodem wody w jeziorach. Niech czas wakacji pełen będzie niezwykłych przygód, wycieczek, czasu spędzonego z rodziną i przyjaciółmi. Bawcie się, nawiązujcie nowe przyjaźnie, obcujcie z przyrodą, próbujcie nowych rzeczy. Odpocznijcie i naładujcie baterie.

Pamiętajcie jednak o rozsądku i dbaniu o bezpieczeństwo swoje oraz innych, abyśmy już niebawem znów mogli spotkać się tu wszyscy razem, zdrowi, wypoczęci, uśmiechnięci i gotowi na nowe wyzwania.

Serdecznie dziękuję Wam, drodzy rodzice, za pomoc i wsparcie, jakie okazywaliście zarówno swoim dzieciom, jak i nauczycielom podczas nauki zdalnej. Wasza pomoc w tym czasie była naprawdę nieoceniona.

Dziękuję nauczycielom, pracownikom szkoły za wielką pracę, którą wykonujecie codziennie.

Dziękuję władzom gminy Rachanie, za nieustanną pomoc i wsparcie dla wszelkich działań podejmowanych w naszej szkole.

Wszystkim życzę zdrowia i dobrego wypoczynku.

Stanisław Ważny

Dyrektor ZS-P w Michalowie