XV edycja konkursu recytatorskiego „Jesień gra na skrzypcach”

Gdy za oknem szaro i smutno, poprawmy nastrój kolorami! Jesień nie musi być smutna. To pora roku pełna kolorów, spacerów w pogodne dni, ale również momentów zadumy i nostalgii. Do tej tematyki nawiązywały wiersze prezentowane podczas tegorocznego konkursu recytatorskiego „JESIEŃ GRA NA SKRZYPCACH”, który odbył się 28 listopada, a jego organizatorem była pani Barbara Wójcik nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Michalowie.

Celem konkursu była prezentacja i upowszechnienie żywego słowa, uwrażliwienie uczniów na piękno barw jesiennego krajobrazu oraz popularyzacja polskiej poezji. Adresatami konkursu byli uczniowie klas I – III z terenu gminy Rachanie i grupy przedszkolne od 2 do 6 r.ż. Konkurs był okazją do realizacji marzeń artystycznych uczniów i dał im możliwość autoprezentacji. Umożliwił dzieciom przeżywanie doznań artystycznych oraz uczył rywalizacji w przyjaznej atmosferze. Zmagania uczestników oceniało jury biorąc pod uwagę następujące kryteria: dobór repertuaru, pamięciowe opanowanie tekstu, interpretację tekstu, ogólny wyraz artystyczny. Laureaci oraz uczestnicy konkursu uhonorowani zostali dyplomami i nagrodami. Zgromadzona publiczność nagrodziła wszystkich występujących brawami.

W konkursie wzięło udział 42 przedszkolaków i uczniów klas młodszych z całej gminy.

Komisja w składzie:

Pan Stanisław Ważny – Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Michalowie – przewodniczący

Pani Marta Łaba – pracownik Biblioteki Publicznej w Tomaszowie Lubelskim – członek

Pani Barbara Typek – bibliotekarz Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Michalowie – członek

Wyłoniono laureatów konkursu i przyznano wyróżnienia następującym uczestnikom konkursu:

2-3 latki

I miejsce – Ksawery Czarnecki

II miejsce – Agata Sioma

III miejsce – Kamil Bogusz

Nagrodzonym uczniom serdecznie gratulujemy, a nauczycielom, którzy nie szczędzili czasu i wysiłku, aby przygotować uczniów do konkursu składamy serdeczne podziękowania. Dziękujemy za udział w konkursie i zapraszamy za rok.