Galerie

GALERIE

 • Pasowanie na ucznia klasy I
  Ślubowanie i pasowanie na ucznia to podniosłe i ważne wydarzenie w naszym szkolnym kalendarzu imprez. Tradycyjnie, jak co roku w październiku, uczniowie klasy pierwszej rozpoczęli uroczystość występem artystycznym. Z wielkim zaangażowaniem recytowali wiersze i śpiewali piosenki, zaprezentowali wiedzę i umiejętności, które zdobyli w pierwszym miesiącu nauki w szkole. Następnie złożyli uroczyste przyrzeczenie. Ślubowali być dobrymi uczniami i Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę i klasę, zachowaniem i nauką sprawiać radość… Czytaj dalej Pasowanie na ucznia klasy I
 • Wycieczka do Wożuczyna klasa VII
  Dnia 30.09.2021 uczniowie klasy VII wraz z opiekunami: A. Policzkiewicz i B. Typek udali się na wycieczkę do Wożuczyna. Celem wycieczki była integracja klasy, realizacja programu „Poznaję Moją Małą Ojczyznę” oraz kształcenie właściwych postaw i zachowań. Uczniowie zobaczyli najciekawsze zabytki Wożuczyna: kurhan, cegielnię wraz z osadą przyzakładową, zespół pałacowo-parkowy, kościół, kapliczki i inne ciekawe miejsca.… Czytaj dalej Wycieczka do Wożuczyna klasa VII
 • Sprzątanie Świata 2021 „Myślę, więc nie śmiecę”
  W dniach 27-29 września przedszkolaki i  uczniowie klas I- VIII zaopatrzenia w worki i jednorazowe rękawiczki uczestniczyli w akcji ekologicznej „Sprzątanie Świata”. Głównym celem akcji było rozbudzenie świadomości ekologicznej uczniów i odpowiedzialności za środowisko przyrodnicze. Dzieci sprzątały teren wokół szkoły, drogę  od Cukrowni Wożuczyn do szkoły. Dzięki pięknej pogodzie akcja przebiegła szybko i sprawnie. Udział… Czytaj dalej Sprzątanie Świata 2021 „Myślę, więc nie śmiecę”
 • Dziesiąte Narodowe Czytanie. Czytaliśmy „Moralność pani Dulskiej”
  Narodowe Czytanie 2021 w Szkole Podstawowej w Michalowie odbyło się 6 września 2021 r. Poprzedziliśmy je przygotowaniem uczniów klas VII i VIII do odbioru książki, szkolnej tablicy informacyjnej, nagłośnianiem akcji oraz mini scenografią do wydarzeń sztuki.Role główne i epizodyczne podjęli wybrani uczniowie oraz nauczycie. Pozwoliliśmy sobie na zabawę tekstem i grą. Nie zapominaliśmy o przesłaniu… Czytaj dalej Dziesiąte Narodowe Czytanie. Czytaliśmy „Moralność pani Dulskiej”
 • LUBELSZCZYZNA – MOJA MAŁA OJCZYZNA XIII edycja 2020/2021 EUROREGION „ROZTOCZE”
  Z przyjemnością informujemy o kolejnych działaniach, w które zaangażowana jest nasza szkoła. Tym razem uczennice klasy VII- Zuzanna Tychlowiec, Julia Urbańska i Aleksandra Budzyńska, przystąpiły do  Konkurs Ekologiczno–Regionalnego , którego celem jest poszerzanie wiedzy o regionie wykraczającej poza treści zawarte w szkolnych programach nauczania oraz promowanie „Małych Ojczyzn”. Pracą konkursową jest opracowanie wydania specjalnego gazetki… Czytaj dalej LUBELSZCZYZNA – MOJA MAŁA OJCZYZNA XIII edycja 2020/2021 EUROREGION „ROZTOCZE”
 • Tradycyjny Sad – „Czereśniowy Gang”
  Tradycyjny Sad – „Czereśniowy Gang” Uczniowie klasy VII- Zuzanna Tychlowiec, Dominika Gielarska, Paulina Piłat, Jakub Nieckarz, Michał Kuśmierczuk i Dawid Jania przystąpili do Ogólnopolskiego Projektu Tradycyjny Sad, którego organizatorem jest Fundacja Banku Ochrony Środowiska. Cele konkursu: 1. Upowszechnienie wiedzy na temat starych odmian drzew owocowych oraz sposobu ich pielęgnacji niepowodującej negatywnego wpływu na środowisko. 2.… Czytaj dalej Tradycyjny Sad – „Czereśniowy Gang”
 • Dzień Ziemi 2021
  Dzień Ziemi to święto obchodzone na całym świecie 22 kwietnia.  Każdego roku w obchody Dnia Ziemi angażuje się wiele organizacji i stowarzyszeń ekologicznych oraz placówek oświatowych. Celem tego święta jest budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię. W ramach obchodów Dnia Ziemi, w naszej szkole uczniowie przygotowali prace o tematyce ekologicznej.
 • „Zimowe inspiracje 2021”
  „Zimowe inspiracje 2021” Pod takim hasłem  w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Michalowie, w okresie 8.02-8.03.2021 r.,  odbył się szkolny konkurs plastyczno-fotograficzny. Jego organizatorami byli: Dyrektor szkoły, biblioteka szkolna i Rada Rodziców.
 • Zima lubi dzieci – a dzieci zimę.
  Radosna twórczość zimowa dzieci z ZSP w Michalowie. Podsyłajcie więcej zdjęć jak aktywnie spędzacie czas podczas zimy. Najlepsze zdjęcia zostaną umieszczone na stronie szkoły.
 • Jasełka 2020
  Jasełka w wykonaniu przedszkolaków z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Michalowie.
 • Sukcesy plastyczne uczniów ZSP w Michalowie
  Uczniowie naszej szkoły, z klas I-VII : Szymon Pokrywka, Kacper Kudełko, Jakub Sak, Anna Kurylak, Emilia Kubecka, Maria Kubecka, Martyna Baj, Zuzanna Tychlowiec, Wiktoria Chudyga, Aleksandra Budzyńska, Dominika Gielarska uczestniczyli w Gminnym Konkursie Profilaktycznym „Bądź sobą!
 • 11 listopada
  Prace uczniów klas 6 i 8 upamiętniające 102 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
 • Noc bibliotek 2020
  W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Michalowie, w dniach 9 i 12.10.2020 odbyła się po raz kolejny akcja „Noc Bibliotek”. Ze względu na panującą w kraju pandemię, odbyła się ona  w czasie lekcji, w każdej klasie oddzielnie. Hasłem przewodnim tegorocznej akcji był „Klimat na czytanie”.
 • Pasowanie klasy 1
  Pasowanie uczniów klasy I. Wychowawca Anna Wybranowska.
 • Pasowanie na przedszkolaka
  7.10.2020r. odbyło się w naszej szkole pasowanie na przedszkolaka.
 • Marsz terenowy – klasa 4
  W ramach wychowania fizycznego 6.10.2020r. klasa 4 odbyła marsz terenowy na dystansie 5 km. Pogoda dopisała i atrakcji nie zabrakło.
 • „Na roztoczańskim szlaku historii i przyrody” – wycieczka do Zwierzyńca.
    Dnia 29 września 2020 r. uczniowie klasy VIII ZSP w Michalowie uczestniczyli w przyrodniczo – historycznej wycieczce do Zwierzyńca, której celem była realizacja nowych i utrwalenie poznanych już treści programowych z biologii, geografii oraz poznanie historii i utrwalenie wiedzy o sztuce regionu. W Zwierzyńcu uczniowie obejrzeli budowle związane z Ordynacją Zamojską: kościół św. Jana… Czytaj dalej „Na roztoczańskim szlaku historii i przyrody” – wycieczka do Zwierzyńca.
 • Narodowe czytanie po raz piąty w Szkole Podstawowej w Michalowie
  Fragment listu do matki Juliusza Słowackiego pisanego w Genewie 18 grudnia 1834 r. „Od ostatniego mego listu, w przeciągu miesiąca upłynionego, napisałem nową sztukę teatralną – niby tragedią, pod tytułem: „Balladyna”. Z wszystkich rzeczy, które dotychczas moja mózgownica urodziła, ta tragedia jest najlepszą – zwłaszcza, że otworzyła mi nową drogę, nowy kraj poetyczny, nie tknięty… Czytaj dalej Narodowe czytanie po raz piąty w Szkole Podstawowej w Michalowie
 • Godzina dla języka polskiego
  „Godzina dla języka polskiego” –  pod takim hasłem obchodziliśmy w Szkole Podstawowej w Michalowie Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego.
 • Gminny Turniej Piłki Nożnej w Rachaniach
  13 lutego 2020r. w Rachaniach rozegrany został Gminny Turniej Piłki Nożnej LZS, który był eliminacją do rozgrywek powiatowych LZS.