ZESPÓŁ SZKOLNO - PRZEDSZKOLNY W MICHALOWIE

"Twórczo, radośnie, bezpiecznie"

Galerie

Noc bibliotek 2020

13/10/2020 10:37

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Michalowie, w dniach 9 i 12.10.2020 odbyła się po raz kolejny akcja „Noc Bibliotek”. Ze względu na panującą w kraju pandemię, odbyła się ona  w czasie lekcji, w każdej klasie oddzielnie. Hasłem przewodnim tegorocznej akcji był „Klimat na czytanie”.

(więcej…)

Pasowanie klasy 1

13/10/2020 10:32

Pasowanie uczniów klasy I. Wychowawca Anna Wybranowska.

(więcej…)

Pasowanie na przedszkolaka

7/10/2020 23:14

7.10.2020r. odbyło się w naszej szkole pasowanie na przedszkolaka.

(więcej…)

Marsz terenowy – klasa 4

6/10/2020 22:51

W ramach wychowania fizycznego 6.10.2020r. klasa 4 odbyła marsz terenowy na dystansie 5 km. Pogoda dopisała i atrakcji nie zabrakło.

(więcej…)

  Dnia 29 września 2020 r. uczniowie klasy VIII ZSP w Michalowie uczestniczyli w przyrodniczo – historycznej wycieczce do Zwierzyńca, której celem była realizacja nowych i utrwalenie poznanych już treści programowych z biologii, geografii oraz poznanie historii i utrwalenie wiedzy o sztuce regionu. W Zwierzyńcu uczniowie obejrzeli budowle związane z Ordynacją Zamojską: kościół św. Jana Nepomucena „na wodzie”, oficyny pałacowe, kanał Marysieńki, budynki przemysłowe, dawny dom plenipotenta oraz ogród skarbowy wraz z pomnikiem szarańczy.

(więcej…)

Fragment listu do matki Juliusza Słowackiego pisanego w Genewie 18 grudnia 1834 r. „Od ostatniego mego listu, w przeciągu miesiąca upłynionego, napisałem nową sztukę teatralną – niby tragedią, pod tytułem: „Balladyna”. Z wszystkich rzeczy, które dotychczas moja mózgownica urodziła, ta tragedia jest najlepszą – zwłaszcza, że otworzyła mi nową drogę, nowy kraj poetyczny, nie tknięty ludzką stopą, kraj obszerniejszy niż ta biedna ziemia, bo idealny. Zobaczysz kiedyś, Mamo kochana, co to za dziwna kraina i czasy. Tragedia cala podobna do starej ballady…”

(więcej…)

„Godzina dla języka polskiego” –  pod takim hasłem obchodziliśmy w Szkole Podstawowej w Michalowie Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego.

(więcej…)

13 lutego 2020r. w Rachaniach rozegrany został Gminny Turniej Piłki Nożnej LZS, który był eliminacją do rozgrywek powiatowych LZS.

(więcej…)

W dniu 14 lutego br. w Gminnym Ośrodku Kultury w Rachaniach odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów ufundowanych przez Fundację „Falków” w Falkowie.

(więcej…)

5 lutego 2020 r. uczniowie klas I-III wraz z wychowawczyniami miały okazję obejrzeć spektakl pt.”Tesla vs Marconi” wykonaniu profesjonalnych aktorów. Celem wyjazdu było rozbudzenie zainteresowań teatralnych dzieci oraz uczenie się kultury odbioru sztuki.

(więcej…)