ZESPÓŁ SZKOLNO - PRZEDSZKOLNY W MICHALOWIE

"Twórczo, radośnie, bezpiecznie"

Aktualności

 1. Wszyscy uczniowie klasy VIII przystępują do egzaminu próbnego ósmoklasisty.
 2. Wszystkie materiały, w tym nagrania w formacie mp3 do zadań na rozumienie ze słuchu w arkuszach z języka angielskiego zostaną zamieszczone na stronie internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej cke.gov.pl oraz na stronach internetowych okręgowych komisji egzaminacyjnych w terminach:
 • 30.03.2020 r. (poniedziałek) godz. 9.00 – język polski, pobierz
 • 31.03.2020 r. (wtorek) godz. 9.00 – matematyka pobierz
 • 01.04.2020 r. (środa) godz. 9.00 – język angielski pobierz
 1. Uczniowie po pobraniu materiałów ze strony CKE lub OKE – rozwiązują zadania w domu w takim czasie, jaki jest przeznaczony na wykonanie zadań na egzaminie :
 • język polski 120 minut (uczniowie, którzy mają wydłużony czas piszą 180 minut),
 • matematyka 100 minut (uczniowie, którzy mają wydłużony czas piszą 150 minut),
 • język angielski 90 minut (uczniowie, którzy mają wydłużony czas piszą 135 minut).
 1. Uczniowie zapisują swoje rozwiązania w sposób ustalony z nauczycielami poszczególnych przedmiotów egzaminacyjnych i odsyłają do nauczycieli:
 • Język polski – Joanna Piłat
 • Matematyka – Zofia Ryłło
 • Język angielski – Bogdan Herda
 1. Odsyłając odpowiedzi w temacie wiadomości należy wpisać:
 • egzamin próbny 8 – język polski
 • egzamin próbny 8 – matematyka
 • egzamin próbny 8 – język angielski
 1. Podając odpowiedzi należy numerować zadania zgodnie z arkuszem.
 2. Odpowiedzi odsyłamy do godziny 12.00 każdego dnia (z przyczyn technicznych możliwe jest odesłanie prac do godziny 13.00).
 3. Za wyniki z egzaminu nie będą wystawiane oceny z przedmiotów.
 4. Uczniowie otrzymają informację zwrotną o wynikach egzaminu w formie ustalonej z nauczycielem.
 5. W dniach próbnego egzaminu ósmoklasisty nie będą wysyłane do uczniów klasy 8 materiały do zdalnej nauki.

Szanowni Rodzice,

od środy, tj. 25 marca kontynuujemy realizację kształcenie na odległość. Będziemy realizowali zmodernizowane programy nauczania, dokonywali monitorowania postępów uczniów w nauce, wystawiali oceny, pamiętając o wspieraniu, wyjaśnianiu i motywowaniu.

(więcej…)

Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Michalowie informuje, że w dniach od 23 marca 2020 r. do 8 kwietnia 2020 r.
przyjmowane będą zgłoszenia dzieci zamieszkałych w obwodzie szkoły oraz spoza obwodu szkoły do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej w Michalowie na rok szkolny 2020/21.

(więcej…)

Polecamy stronę ministerialną, gdzie można przerabiać materiały edukacyjne podzielone na klasy, dni i przedmioty.

Aby wejść na portal kliknij w obrazek

https://www.gov.pl/web/zdalnelekcje
(więcej…)

Informujemy, że decyzją Ministra Edukacji Narodowej wynikającą z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa, od 12 do 25 marca przedszkole i szkoła podstawowa w Michalowie nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. Nauczyciele pozostają w gotowości do pracy.

(więcej…)

04.03.2020 odbył się XIII MEMORIAŁ im. JANA KOSTURA W TENISIE STOŁOWYM DZIECI I MŁODZIEŻ W JARCZOWIE.

(więcej…)

Na podstawie art. 11 ustawy z dnia 10 maja 2018 roku o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000 ze zm.) informuję, że Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w  Michalowie, Zarządzeniem Nr 14/2020 wyznaczył na Inspektora Ochrony Danych Panią Annę Bosowską, z którą mogą się Państwo kontaktować we wszystkich sprawach dotyczących przetwarzania danych osobowych za pośrednictwem adresu email: inspektor@cbi24.pl.

(Opracowano na podstawie danych ECDC oraz WHO)

Warszawa, 24.02.2020 r.

W ostatnich kilku dniach na obszarze północnych Włoch (regiony Lombardia, Wenecja Euganejska, Piemont, Emilia Romania, Lacjum) obserwuje się rosnącą liczbę zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2.

(więcej…)

ZAPISY DO PRZEDSZKOLA

26/2/2020 17:50

Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Michalowie ogłasza nabór dzieci w wieku od 3 do 6 lat do Przedszkola Samorządowe w Michalowie na rok szkolny 2020/2021.

(więcej…)

„Godzina dla języka polskiego” –  pod takim hasłem obchodziliśmy w Szkole Podstawowej w Michalowie Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego.

(więcej…)

13 lutego 2020r. w Rachaniach rozegrany został Gminny Turniej Piłki Nożnej LZS, który był eliminacją do rozgrywek powiatowych LZS.

(więcej…)

W dniu 14 lutego br. w Gminnym Ośrodku Kultury w Rachaniach odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów ufundowanych przez Fundację „Falków” w Falkowie.

(więcej…)

Strony dla rodziców

7/2/2020 9:39

Strony dla rodziców, którzy prawdziwie kochają swoje dzieci. Jak pogodzić wychowanie z cyfrową rzeczywistością.

(więcej…)

5 lutego 2020 r. uczniowie klas I-III wraz z wychowawczyniami miały okazję obejrzeć spektakl pt.”Tesla vs Marconi” wykonaniu profesjonalnych aktorów. Celem wyjazdu było rozbudzenie zainteresowań teatralnych dzieci oraz uczenie się kultury odbioru sztuki.

(więcej…)

Dzień Babci i Dziadka

3/2/2020 21:50

Mimo, że luty jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni, jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto naszych kochanych babć i dziadków. W naszej szkole zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez szkolnych. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń i radości.

(więcej…)

3.02.2020r. W Rachaniach odbyły się gminne eliminacje w Tenisie stołowym Drużynowym SZS w kategorii klasy 7-8. Nasza szkołę reprezentowali: Barcicki Michał, Majerski Marco.

(więcej…)

Sekcja SKS sponsorowana jest przez Pana Wójta Romana Miedziaka i GOK Rachanie.

(więcej…)

Feryjny Turniej Szachowy o Puchary Wójta Gminy Rachanie rozegranego w świetlicy w Wożuczynie Cukrowni 2020-01-13.

Startowali szachiści z Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Michalowie.

Zwyciężyła: Nikola Jania, przed Piotrem Ryłło i Michałem Barcickim,

(więcej…)

Zuzanna Tychlowiec, uczennica klasy VI Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Michalowie, zdobyła III miejsce w V Powiatowym Konkursie Interdyscyplinarnym „To Twoja i moja historia”, Czas wojny widziany oczyma kobiet-matek, żon i córek żołnierzy.

(więcej…)

31 stycznia 2020 r. w świetlicy Cukrowni Wożuczyn miała miejsce uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Uczniowie klasy I i II naszej szkoły wzięły w niej aktywny udział. Z tej okazji przygotowały inscenizacje, wiersze i piosenki, które zachwyciły seniorów.  Czas upłynął w  ciepłej i serdecznej atmosferze.

(więcej…)

Jasełka 2019

20/12/2019 21:19

W piątek 20 grudnia 2019 roku w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Michalowie odbyły się spotkania Wigilijne w klasach a następnie w sali gimnastycznej klasa 6 wystawiła jasełka. Na jasełka przybyli goście. Pani Mańkut – przedstawiciel Gminy Rachanie i radna z Wożuczyn – Cukrowni Pani Kubecka oraz emerytowani nauczyciele.

(więcej…)

TAK, POMAGAM

7/12/2019 12:52

Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas
z Michalowa w dn.6-7.12.2019r. wzięli udział w ogólnopolskiej akcji charytatywnej TAK, POMAGAM!

(więcej…)

Klasa 8 świętowała Mikołajki na wyjeździe. Na kręgielni w Tomaszowie Lubelskim rozegrano 2 partie. Był też bilard, piłkarzyki i rozgrywki FIFA 2019 na Xbox.

(więcej…)

Mikołaj w Michalowie

6/12/2019 13:07

Od rana 6 grudnia w szkole w Michalowie można było spotkać w klasach i na korytarzach Św. Mikołaja i jego pomocników. Nastrój świąt udzielił się wszystkim.

(więcej…)

W czwartek 28.11.2019r. uczniowie naszej szkoły bawili się na zabawie andrzejkowej organizowanej przez Samorząd Uczniowski.

(więcej…)

Zuzanna Tychlowiec, uczennica klasy VI Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Michalowie zdobyła wyróżnienie w Regionalnym Konkursie Czytelniczym „Czy znasz…?”,

(więcej…)

Gdy za oknem szaro i smutno, poprawmy nastrój kolorami! Jesień nie musi być smutna. To pora roku pełna kolorów, spacerów w pogodne dni, ale również momentów zadumy i nostalgii. Do tej tematyki nawiązywały wiersze prezentowane podczas tegorocznego konkursu recytatorskiego „JESIEŃ GRA NA SKRZYPCACH”, który odbył się 28 listopada, a jego organizatorem była pani Barbara Wójcik nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Michalowie.

(więcej…)

W muzeum i w teatrze

20/11/2019 21:21

              Wystawę w Muzeum Regionalnym w Tomaszowie Lubelskim pod tytułem „Tomaszów 1939 w obiektywie żołnierzy niemieckich” oraz przedstawienie Polskiego Teatru Dramatycznego z Wrocławia pt. „Zebranie” obejrzeli w dniu 20 listopada 2019 roku uczniowie najstarszych klas Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Michalowie.

(więcej…)

15 listopada w Hrubieszowie odbył się Wojewódzki Indywidualny Turniej Tenisa Stołowego SZS. Z naszej szkoły do tego szczebla rozgrywek awansował Michał Barcicki – uczeń klasy 7.

(więcej…)

14 listopada w Szkole Podstawowej w Rachaniach rozegrane zostały gminne eliminacje XX TURNIEJU PIŁKI NOŻNEJ „Z PODWÓRKA NA STADION O PUCHAR TYMBARKU”.

(więcej…)

Występ uczniów klasy 6 na VIII Powiatowym Konkursie Recytatorskim im. Tomasza Zamoyskiego w Tomaszowie Lubelskim.

(więcej…)

8.11.2019r. w Hrubieszowie odbył się Indywidualny Turniej Tenisa Stołowego SZS. Szkołę w Michalowie reprezentował Michał Barcicki z klasy 7.

(więcej…)

Akademia z okazji 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

(więcej…)

28.11.2019r w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Michalowie odbędzie się XV edycja konkursu recytatorskiego „Jesień Gra Na Skrzypcach”.

(więcej…)

5.11.2019 w Bełżcu odbyły się powiatowe eliminacje szkół podstawowych (klasy 7 i 8) w tenisie stołowym indywidualnym. Naszą szkołę reprezentowali: Michał Barcicki i Marco Majerski.

(więcej…)

W dniu 4.11.2019r w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Michalowie został rozegrany gminny turniej kwalifikacyjny w tenisa stołowego chłopców starszych. W turnieju wzięły udział szkoły podstawowe z Michalowa i Wożuczyna.

(więcej…)

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Michalowie odbyła się ważna uroczystość. Dzieci z klasy pierwszej złożyły uroczyste ślubowanie i zostały „Pasowane na ucznia” przez pana dyrektora Stanisława Ważnego.

(więcej…)

Pasowanie na przedszkolaka.

(więcej…)

25 października 2019r na stadionie w Wożuczynie Cukrowni rozegrany został Gminny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Rachanie Romana Miedziaka. W turnieju wzięły udział drużyny z Rachań (opiekun Irek Baran, Piotr Mroczka), Michalów (opiekun Marek Żółciński) i Wożuczyna (opiekun Aneta Żółcińska).

(więcej…)

18 października 2019 w Podhorcach odbył się Powiatowy Indywidualny Turniej Tenisa Stołowego dziewcząt i chłopców w rocznikach 2007 i młodsi w Ramach rozgrywek Szkolnego Związku Sportowego.

(więcej…)

18 października 2019 grupa wolontariuszy S.K.Caritas z Michalowa miała okazję do wspólnego spędzenia czasu i rekreacji.

(więcej…)

16.10.2019r. w szkole Podstawowej w Rachaniach odbył się indywidualny turniej tenisa stołowego. Były to eliminacje do rozgrywek powiatowych.

(więcej…)

15.10.2019r. obchodziliśmy w naszej szkole Święto Edukacji Narodowej.

(więcej…)

20.09.2019r uczniowie klasy 7 i 8 naszej szkoły odwiedzili targi edukacyjne „Zawodowy strzał w dziesiątkę”, organizowane przez Zespół Szkół Techniczno – Motoryzacyjnych Nr 4.

(więcej…)

18 września 2019 r. w Bibliotece Gminnej w Rachaniach odbyły się eliminacje 11 turnieju recytatorskiego poezji patriotycznej. Organizowała go Miejska Biblioteka w Tomaszowie Lubelskim.

(więcej…)

18 09. 2019r w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rachaniach odbył się konkurs recytatorski „Ojczyzna w poezji”.

I etap gminny – szkołę reprezentowały: Emilia Kubecka kl. V, Paulina Piłat kl. VI, Zuzanna Tychlowiec, kl. VI. Wszystkie recytatorki zajęły I miejsca w kategorii poszczególnych klas i zakwalifikowane zostały do powiatowego etapu w Bibliotece Miejskiej w Tomaszowie Lubelskim w dniu 30 września 2019 roku.

7.09.2019r. Udział w cyklicznej ogólnopolskiej akcji
Narodowe Czytanie pod patronatem pary prezydenckiej RP

(więcej…)

6.09.2019r. Wystawa twórczości Stanisława Moniuszki w Gminnej Bibliotece w Rachaniach.

(więcej…)

V Noc Bibliotek w naszej szkole odbyła się 4 września 2019 r. w godz. 18.00-21.00. Uczestniczyło w niej 50 uczniów w wieku 6 – 14 lat oraz 13 rodziców.  

(więcej…)

Zespół Szkół w Michalowie zmienia nazwę na Zespół Szkolno-Przedszkolny w Michalowie.

(więcej…)